وقتی رویات بزرگ باشه

1. شما اگه هدف های بزرگی داشته باشی، خود به خود بزرگ میشی. وقتی رویات بزرگ باشه، میفهمی که باید خودت آدم بزرگی باشی که بهشون برسی. وقتی میرسی به دوراهی های تصمیم گیری، ناگهان اون بزرگیِ هدف میاد جلو چشات، راه درست رو انتخاب میکنی. یا موقع گناه یه چیزی از ته دلت فریاد میزنه که «نه، این کارو نکن»! مقوله ی هدف همان موتور محرک آدمی است‌.

2.

کدام افتخار بالاتر و والاتر از اینکه امریکا با همه ادعاهایش و همه سازوبرگهای جنگی‌اش و آن همه دولتهای سرسپرده‌اش و به دست داشتن ثروتهای بی‌پایانِ ملتهای مظلوم عقب افتاده و در دست داشتن تمام رسانه‌های گروهی، در مقابل ملت غیور ایران و کشور حضرت بقیه اللَّه- ارواحنا لمقدمه الفداء- آن چنان وامانده و رسوا شده است که نمی‌داند به که متوسل شود! و رو به هر کس می‌کند جواب رد می‌شنود!

(جلد ۲۱ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۹۳ تا صفحه ۴۷۰)

به لفظ «کشور حضرت بقیه اللَّه » توجه کردید؟ امام این نگاه رو به کشور داشتند . این گونه غایت حکومت و مردم ایران را می‌دیدند … همین قدر بزرگ و بالا !!

3.

هدف زندگی باید آنقدر ارزشمند باشد که بشود خود را فدای آن کرد و الا زندگی با اهدافی کم ارزش، ارزش ندارد. هدف زندگی می‌تواند مهمتر از زندگی باشد و الا زندگی قابل تحمل نخواهد بود.

استاد پناهیان

4. ابراهیم(ع) تنها پسرش را برای قربانی آماده میکرد
چاقویش را تیز کرد و آماده قربانی شد واسماعیل(ع) میگفت: به آنچه فرمان داده شدی عمل کن…
و هردوی آنها نمیدانستند که قوچی در بهشت 500 سال قبل برای این لحظه مهیا است.

5. ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.